Geoblog.pl    migot    Podróże    Sprawozdanie z podróży na Seszele (2021)    Zagadka!
2021

Zagadka!

Polska, Kraków

Pełne napięcia oczekiwanie aż załaduje się wynik testu na COVID – i jest, negatywny! To znaczy, że jedziemy! Tylko gdzie? Po długiej przerwie i ja pobawię się w konkurs ;) I prześlę pocztówkę temu, kto zgadnie!

Kilka podpowiedzi…
Kierunek w sumie dla mnie nieoczywisty – pewnie jeszcze kilka lat temu bym go nie rozważała, bo to, z czym się kojarzy, nigdy nie było centralnym punktem moich wakacji. Ale pandemia przeorganizowała wszystkim podróżnicze priorytety, i ważniejsze w doborze destynacji nie jest czy „zawsze marzyłam” by tam jechać, ale czy „da się” tam jechać. Bookując bilety ważne było, by:
1) atrakcje były raczej przyrodnicze, niż muzealno-zabytkowo-kulturowe (ciężej zamknąć las niż muzeum, chociaż jak wiemy - u nas się to udało…),
2) loty łatwo było odwołać lub zmienić, i by były one na jednym bilecie z Polski, ewentualnie z transferem bez opuszczania strefy tranzytowej lotniska,
3) podejście danego kraju do pandemii rokowało - w perspektywie kilku miesięcy - dobrze dla możliwości realizacji podróży.
Ostatni punkt jest w zasadzie jak wróżenie z fusów, kraje otwierają się i zamykają jak w kalejdoskopie, wytyczne wjazdowe zmieniają się z dnia na dzień. Nie mniej, można było poczynić jakieś nieśmiałe przewidywania – o tym na ile trafione jeszcze pewnie napiszę…

No i miało być to miejsce, gdzie mnie jeszcze nie było ;)

marianka - 2021-06-01 09:11
Kocham takie zagadki! To może Szwecja? Albo Dominikana? Albo Meksyk?

Migot - 2021-06-01 09:13
Żadne z powyższych ;)

marianka - 2021-06-01 09:15
Albo jeszcze Islandia przecież!
Kocham zagadki ;)

Migot - 2021-06-01 09:17
Nie tym razem! Chyba Dominikana byla najbliżej "tematycznie", choć nie geograficznie ;)

Michał
Michał - 2021-06-01 09:18
rodzina nie może brać udziału w konkursie :D?

Marianka
Marianka - 2021-06-01 09:32
To moze Mauritius?

mamaMa - 2021-06-01 09:59
A może Wyspy Kanaryjskie? Albo Azory? Albo Madera? Albo Beleary? Chyba nie byłaś na Sri Lance....

Migot - 2021-06-01 10:11
Marianka - coraz cieplej, coraz bliżej!

mamaMa - 2021-06-01 10:15
Seszele.

migot - 2021-06-01 10:27
Brawo mamaMa! Tak, Seszele :)

mamaMa - 2021-06-01 10:34
Moje marzenie!!! Super!

Ile ze 115 wysp planujecie odwiedzić?

Pozdrówcie żółwie olbrzymy ode mnie. Kiedyś do nich dojadę:)

A nagroda należy się Mariance!

migot - 2021-06-01 10:38
Odwiedzimy między 3 a 7 wysp ;)
A nagrody zawsze mogą być dwie, czemu nie? :)

marianka - 2021-06-01 10:55
Ale czad! Cos czuje, ze w Waszym wydaniu ten bardzo wypoczynkowy kierunek nabierze ciekawego kolorytu!!!

zula - 2021-06-01 13:56
...przykro, może pomarudzę ale w dwie godziny zakończyć zabawę?!
...gdyby były ograniczenia w ilosci odpowiedzi trwałoby pewno i dłużej a tak...
Jestem już prawie w samolocie i czekam na :
opisy, zdjęcia i relacje.
Szczęśliwej podróży i wszystkiego najlepszego.
Pozdrawiam

louis - 2021-06-01 15:21
Dzień Dobry, Witam. Po dość długim czasie zaglądnąłem na geobloga i... od razu konkurs! Przeczytałem Twoje podróżnicze plany i też postanowiłem podjąć próbę rozszyfrowania Twojej zagadki. A znając dość dokładnie Twoje poprzednie "Sprawozdania z..." (świetnie piszesz!) od razu podejrzewałem rejon Indyjskiego - wytypowałem więc Malediwy, Komory, Seszele, Reunion lub Mauritius, ale zanim się tym "pochwaliłem" to zostałem wcześniej uprzedzony. A szkoda, bo ładną pocztówką bym nie pogardził.
Szczęśliwych wakacji i bezpiecznej podróży!
I polecam knajpkę na rogu Laurier Rd i "jakiejś tam innej", niedaleko bazaru - boski klimat gwarantowany. Wręcz niepowtarzalny.
Zdrowia życzę i wielu przygód.

stock
stock - 2021-06-01 16:18
O jak fajnie, miłej podróży życzę!

migot - 2021-06-01 17:56
@marianka - zobaczymy na ile sytuacja pandemiczna pozwoli i niepokrzyżuje planów ;)

@zula - sama się zdziwiłam, ze tak szybko się to potoczyło! Chociaż może też nie umiem się w to bawić, bo za dużo wrzucam podpowiedzi ;) Dziękuję za życzenia!

@louis - dziękuję! Dobra intuicja widzę była :) A knajpki na której wyspie mam szukać?

@stock - dzięki!

louis - 2021-06-01 20:38
Ups, ale się wygłupiłem. Całkiem nieopatrznie to ja Tobie zadałem zagadkę, zamiast odwrotnie. Chodzi oczywiście o położoną na wyspie Mahe stolicę, Victorię, a ta knajpka (no cóż, raczej spelunka dla matrosów i rybaków) jest rzecz jasna w dzielnicy portowej, zwanej tam "angielską riwierą".
Byłem wprawdzie w tym kraju niemal z 10 razy, ale większość tylko w porcie Victoria, ale - jeśli pozwolisz sobie podpowiedzieć - gorąco polecam wieczory na bulwarze Vallon, bo tam rzeczywiście jest zawsze iście karnawałowo. Ten bulwar jest po drugiej stronie wyspy, około 2,5 kilometra od centrum Victorii, ale taksówka poprzez wzgórze wiezie tam za zaledwie 5 dolców.
Udanych wywczasów.

Magdalena M