Geoblog.pl    migot    Podróże    Sprawozdanie z podróży do Syjamu i Indochin (2019)    Jedyna taka podróż
2019

Jedyna taka podróż

Polska, Kraków

Wstęp: Rok 2019 już był podróżniczo bardzo udany, od pięknej, zimowej Norwegii, przez gorącą Kubę i stopover nad Niagarą w Kanadzie, po przyjemny wyjazd konferencyjny do nigdy wcześniej nieodwiedzonej przeze mnie Szwajcarii. Teraz zaś czas na …

Cel: Półwysep Indochiński - Tajlandia, Laos, Wietnam i Kambodża!

Materiały i metody: Lot Qatar Airways: Warszawa-Doha-Bangkok-Phuket-Doha-Warszawa: 2025 PLN/os.

Przebieg: I nie jest to tylko kolejny wyjazd – jest to podróż szczególna, bo poślubna ;) I może ten kierunek trąci banałem, zwłaszcza w temacie destynacji dla nowożeńców, ale było to moje marzenie od przynajmniej 10 lat. Gdy w 2011 zaczęłam swobodniej poruszać się po Wielkim Świecie – po mojej pierwszej, transkontynentalnej podróży do Peru, Boliwii i Chile, - następne miały być właśnie Indochiny. Ale jakoś nigdy nie było dobrego czasu – albo nie mogłam jechać w jesienno-zimowej porze suchej, - odpowiedniej do podróży w ten zakątek świata, - albo okazyjne promocje lotnicze wiodły mnie w zupełnie inną stronę… Ceny biletów do Tajlandii i Wietnamu utrzymują się na dość stabilnym poziomie, więc przez długi czas nie było odpowiedniego impulsu, by zrealizować ten długo odkładany plan. Aż do teraz! Wygospodarowaliśmy 5 tygodni, lekko ochłonęliśmy po weselnej imprezie sprzed dwóch tygodni, pakujemy plecaki i jutro ruszamy z Warszawy!

Bibliografia i filmografia:
Książki:
Tiziano Terzani, ‘W Azji’
Tiziano Terzani, ‘Duchy. Korespondencja z Kambodży’.
Jacek Pałkiewicz, ‘Angkor’
Jonathan Schell, 'Prawdziwa wojna. Wietnam w ogniu'

Artykuły:
D. Preston ,“Świątynie Angkor wciąż pod ostrzałem”, National Geographic Magazine 8/2000
R. Stone, „Odkrywanie Angkoru”, National Geographic Magazine 8/2009
A. Muszyński, „Mężczyźni o duszach kobiet”, National Geographic Magazine 06/2011
M. Jenkins, „Megadziura”, National Geographic Magazine 06/2011
T.D. Allman, „Laos bomb”, National Geographic Magazine 8/2015
S. Mydans, „Podzielone królestwo”, National Geographic Magazine 09/2014
M.Chohownik, „Śmierć ojca”, National Geographic Magazine 01/2017
M. Kruczkowska, „W Wietnamie ponure dziedzictwo wojny sprzed półwiecza” 14/10/2014
R. Stefanicki, „Lekcje z Wietnamu”, Gazeta Wyborcza 30/04/2015
M. Kruczkowska, „Nowym królem Tajlandii został książę Maha Vajiralongkorn”, Gazeta Wyborcza 01/12/2016

Filmy:
Anna i Król, reż. Andy Tennant (1999)
Czas apokalipsy, reż. Francis Ford Coppola (1979)
Pluton, reż. Oliver Stone (1986)
Łowca jeleni, reż. Michael Cimino (1978)
Good Morning, Vietnam, reż. Barry Levinson (1987)
Pola Śmierci, reż. Roland Joffé (1984)

marianka - 2019-10-27 15:43
Ale wspaniale! Olbrzymie gratulacje i cudownej wspólnej podróży (nie tylko poślubnej)! Niech Wam się szczęści!

Jola
Jola - 2019-10-27 16:09
Bon voyage ! Przyjemnie będzie śledzić podróż, którą, 10 lat temu i ja przebyłam :)

M i K
M i K - 2019-10-27 16:45
Pewnie nie uda nam się dać Wam całuska na drogę, więc posyłamy wirtualnie ;* . I trzymamy kciuki za szczęśliwą podróż!

mamaMa
mamaMa - 2019-10-27 18:51
Gratulacje i wszystkiego najlepszego na zyciowa i azjatycka podroz!

Piekne dwa zdjecia, a na drugim doskonale uchwycone blaski i cienie wspolnej drogi, na ktora wlasnie wyruszyliscie - oby swiatlo zawsze bylo w nadmiarze:)

zula - 2019-10-27 19:32
Drodzy Państwo Młodzi :
Życzę moc zdrowia i szczęścia każdego dnia !
Radości w najpiękniejszej podróży życia w którą wyruszacie!
Wygladacie fantastycznie ! ...

stock
stock - 2019-10-27 21:46
Gratulacje i życzę podróży udanej jak wszystko, co później czeka Was wspólnie!

migot
migot - 2019-10-28 11:13
Dziękujemy za wszystkie życzenia i miłe słowa!

Niezgodna
Niezgodna - 2019-10-29 20:56
No to w drogę! Jestem, czytam I czekam na relacje!

Darek
Darek - 2019-10-30 11:13
Madzik.. cieszę się, że zobaczę ten kawałek świata Waszymi oczami... Czekam na zdjęcia i opisy... Szczęśliwej podróży...

gryka
gryka - 2019-10-31 22:17
Szczęśliwej podróży, tej do Indochin i tej przez Życie!

migot
Magdalena M