Geoblog.pl    migot    Podróże    Sprawozdanie z podróży na Zakaukazie (2016)    Znowu w drogę!
2016

Znowu w drogę!

Polska, Pyrzowice

Wstęp: Ledwo wróciliśmy z jednej podróży, a już czas pakować plecaki na następną! Tym razem kierunek, który był w planach od dawna, zawsze coś nas jednak rozpraszało…

Cel: Kraje Zakaukazia - Gruzja i Armenia.

Materiały i metody: Lot Katowice – Kutaisi – Katowice (Wizzair), przy kombinacji kilku większych bagaży podręcznych i jednego rejestrowanego – ok. 620 PLN. Za tyle samo można kupić loty LOTem z Warszawy, jednak wyloty będą gdzieś w środku tygodnia, a i sama Warszawa mniej nam pasowała niż oddalone o 1,5 godziny drogi od domu lotnisko Katowic. Parking koło lotniska Pyrzowice na 15 dni – 85 PLN.

Przebieg: Niebosiężne szczyty Kaukazu, winnice Kachetii, tajemnicze monastyry Armenii… Mieszanka skłóconych państw i narodów byłego Związku Radzieckiego. Azja to czy jeszcze Europa? Kilka obrazków w głowie, ale czego się tak naprawdę spodziewać?

Bibliografia:
Imperium, R. Kapuściński
Ziemia duchów, P.Salopek, NG Magazine 04/2016; Piąta część cyklu „Wyjście z Edenu” – którego celem jest przemierzenie szlaków ludzkiej wędrówki z Afryki do Ziemi Ognistej
Toast za przodków, Wojciech Górecki

zula - 2016-06-26 20:00
Niech spełniają się marzenia!

marianka - 2016-06-27 00:27
Europa! Bardzo! :)

Darek
Darek - 2016-06-27 11:06
Madzik.. co by ilość lądowań była równa ze startami...

Aunt L.
Aunt L. - 2016-06-27 16:39
Klucze już u mnie, chalupa zamknieta. Ktos kto wrocil niedawno z Gruzji został tam wieczorem okradziony, Chlopakowi przystawiono pistolet do glowy i "dawaj co masz". Podobno zdarza się to rzadko i policja była szybko, ale uważajcie na siebie, nie chodzcie w pojedynke i po podejrzanych zaułkach.

migot
Magdalena M